2019 metais Valdorfo pedagogika švenčia savo šimtmečio jubiliejų. Ta proga mūsų darželyje visus metus buvo įgyvendinamas projektas „Šimtas bičių Valdorfo 100-mečiui“, paremtas ekologiniais, socialiniais ir kultūriniais meniniais aspektais.


Projekto tikslas - inicijuoti mūsų mąstymo pokyčius, susijusius su ekologinio sąmoningumo ugdymu, ir pažadinti savo sąmonę šviesesniam rytojui, kur ne tik draugiški, sąmoningi, atviri gamtai žmonės, bet ir bitės rastų vietą ir teisingą erdvę mūsų pasaulyje. Todėl visi paminėti aspektai yra svarbūs ir jų santykis bei harmonija kiekvieno žmogaus viduje galėtų padėti sukurti geresnį pasaulį.
- Pavasarį, mūsų darželio ikimokyklinukai lankėsi ūkyje, stebėjo darbščiųjų bičių gyvenimą, ragavo šviežio medaus ir sužinojo, kaip svarbu bitėms gyventi mūsų žemėje, ką turėtume daryti, kaip kiekvienas iš mūsų galėtų padėti, kad bitės neišnyktų.
- Kiekvienais metais darželyje vyksta aplinkos tvarkymo darbai. Šiais metais jie vyko kiek kitaip, nes mūsų mintys ir širdys buvo sutelktos į „Valdorfo 100-mečio“ idėjos „Bitės ir medžiai“ palaikymą: padėti bitėms gyventi dabartiniame pasaulyje. Mūsų bendruomenė - šeimos kartu su mokytojais - pradėjo įgyvendinti aplinkosaugos projektą ne tik vaikų, bet ir bičių aplinkos gerinimui, darydama gėlių labirintą su akmens „pėdutėmis“ jo viduje, kurios kviečia vaikus pavaikščioti jomis, pasidžiaugti gėlių spalvomis, sustiprinti orientavimosi įgūdžius, o kvapnūs žiedai viliojo bitutes rinkti nektarą...
- Pavasario šventės metu pradėjome kultūrinį meninį projektą - „Šimtas bičių Valdorfo 100-mečiui“. Vaikai piešė bitutes, kartu su tėvais, mokytojais gamino bites iš alksnio spurgų, vilnos, šilko ir vaško.
Tikimės, kad pasibaigus projektui, kuris baigsis vėlyvą rudenį, kai bitės saugiai grįš į savo namus miegoti, mūsų darželyje ir kiekvieno vaiko namuose apsigyvens šimtas bičių Valdorfui!
Informaciją apie darželio projektą galite rasti Valdorfo 100-mečiui skirtame puslapyje, kuriame skelbiamos naujienos apie projekte dalyvaujančias institucijas iš viso pasaulio. Nuoroda:
https://www.waldorf-100.org/en/worldwide/

 darbalaukio nuotrjpg  darbalaukio nuotr.2

paveikslėlis2 

foto 22 

paveikslėlis1