Šaltinėlio bendruomenė įveikė iššūkį: bendravimas per nuotolį gali būti jaudinantis ir įsimintinas

p1013713

Vis dar siaučiant pandemijai, kai akivaizdinis bendravimas yra supančiotas draudimų, š.m. balandžio 20 d., Šaltinėlio bendruomenė nusprendė susitelkti, įveiklinti kūrybiškumą bei fantaziją ir išbandyti online technologijas organizuojant visuotinį susirinkimą, kuris kasmet vykdavo vasario mėn. ir sukviesdavo daugiau nei pusšimtį tėvelių, visus darželyje dirbančius pedagogus, specialistus ir darželio administraciją.

Visuotinio susirinkimo idėja turi du vienas kitą papildančius kelius: pirmas, tai pristatyti Bendruomenės grupėse metų eigoje atliktus darbus, veiklas, taip pat finansinius klausimus, ataskaitas, aptarti svarbius darželiui klausimus, balsuoti ir priimti nutarimus, antras, ne mažiau svarbus, skatinti bendravimą, bendrystę, pasibuvimą neformalioje aplinkoje, susipažinimą, idėjų išsakymą ir gerai praleisti laiką.
Kadangi keliai vienas kitą papildo, nei vieno jų keisti negalima, kai turime vieningą tikslą juk nemesime kelio dėl takelio. Tėveliai ir pedagogai, suvienijo idėjas ir kūrybingai fantastiškai pasiruošė renginiui, kuris buvo neeilinis ir mums, Valdorfiečiams, ne itin įprasta forma – liaudyje vadinama ‚online‘.
- Mes žemiški žmonės, mums labai svarbus gyvas bendravimas, ryšys, kontaktas, šypsenos, juokas, džiaugsmas, įspūdžiai, pokalbiai vieniems su kitais, todėl ši neįprasta renginio forma yra iššūkis, tačiau mes pasiryžę jį įveikti ir šauniai praleisti vakarą“ – visuotinį susirinkimą atidarė Šaltinėlio Bendrijos prezidentas Tautvydas Gurskas.
Vakaro vedėjai – Audrius ir Karolina Korolkovai - buvo įspūdingai nuostabūs, iškalbingi, nestokojo humoro ir įtraukė visą publiką.
Kad Bendrijos grupių pristatymai nebūtų nuobodūs, į juos buvo pažvelgta labai kūrybingai, tiek grupių veiklų pristatytojai buvo šmaikštūs, tiek pristatymai buvo pilni gerų emocijų ir juoko. Neabejotinai ir pristatymų rengimas suvienijo ne vienos grupės narius ir suteikė teigiamų laiko akimirkų. Labai šauniai pasirodė visos grupės: Aplinkos tvarkymo, Remonto, Švenčių organizavimo, Mugių organizavimo, Finansų, Amatų, Ryšių su visuomene grupė.
Visus prablaškė bendra daina, pašnekesiai, kiekvienas, norėjęs tarti žodį, turėjo galimybę pasisakyti. Akivaizdu, kad bendruomenė išsiilgusi bendravimo ir buvimo kartu, dalinosi įspūdžiais, bendravo, dėliojo planus vasarai, kai tikimės, kad galėsime pasimatyti bendroje veikloje ne tik online.
Vakarą vainikavo 20 minučių stebuklas - meditacija gongų skambesy, kurią pravedė Karolina ir Tadas Šimkai ir kurios metu į mintis ir kūną atėjo ramybę, buvo sužadintas jėgų, galimybių, pozityvumo ir daugybės gerųjų savybių potencialas, kuris įkvėpė naujiems darbams, tikslams ir jų įgyvendinimui.
Ačiū visiems skyrusiems laiko ir atskleidusiems, kad bendravimas per nuotolį gali būti jaudinantis ir įsimintinas.
                                       Ryšių su visuomene grupė, alumni Vida Drąsutė

vakaras