Pagaliau džiaugiamės pirmuoju įvykusiu Erasmus+ projekto mobilumu – galimybe net trims darželio pedagogėms dalyvauti Asociatia Dominou organizuotuose kursuose „Outdoor education – involve students in outdoor learning experiences“ Maltoje.

3

9

      2019 m. vasaros pradžioje Kauno miesto savivaldybės ir darželio internetinėse svetainėse pasidalijome džiugia žinia: „Laimėtas projektas lauko pedagogikos idėjoms įgyvendinti!”
Kauno Valdorfo darželio „Šaltinėlis“ bendruomenė džiaugėsi gavusi žinią apie laimėtą Erasmus+ Mobilumo mokymosi tikslais (KA1) projektą „Atgal į gamtą: į aplinką augti, kurti, tyrinėti“.
Šio projekto metu 10 darželio pedagogių planavo kelti savo kvalifikaciją, patobulinti savo profesinę kompetenciją lauko pedagogikos srityje, iš jų net 2 pedagogės planavo dalyvauti darbo stebėjimo/pedagoginėje stažuotėje. Mokymosi vizitai ir kursai buvo planuojami Portugalijoje (Lisabona), Italijoje (Bolonija), Ispanijoje (Valensija), Kroatijoje (Splitas), Maltoje (Sliema), tad pedagogės tikėjosi turėti dar ir puikią galimybę patobulinti užsienio kalbos įgūdžius, įgyti naujos kultūrinės patirties. Veiklų įgyvendinimą planavome pradėti ankstyvą 2020 m. pavasarį...
    Deja... netikėtai prasidėjęs COVID-19 protrūkis ženkliai paveikė ES tarptautinės programos Erasmus+ veiklas. Siekiant užtikrinti maksimaliai saugias sąlygas mobilumo dalyviams, buvo konsultuojamasi ir tariamasi su Švietimo mainų paramos fondu, ir, nesant galimybės suplanuotas veiklas įgyvendinti nuotoliniu ar mišriuoju būdu, sutartis buvo pakeista ir mobilumo veiklų įgyvendinimas pratęstas iki 2022 m. vasaros.
     Tačiau gyvenimas palengva grįžta į įprastas vėžes ir pagaliau džiaugiamės pirmuoju įvykusiu mobilumu – galimybe net trims darželio darbuotojoms dalyvauti Asociatia Dominou organizuotuose kursuose „Outdoor education – involve students in outdoor learning experiences“ Maltoje.
                 Dalijamės įspūdžiais iš kelionės:
           Ilona: „Šių metų spalio 4-10 dieną, mūsų darželio 2 pedagogės ir direktorė, dalyvavo tarptautinio ERASMUS+ projekto seminare, kuris vyko Maltoje. Susirinko šauni 14 žmonių grupė iš Ispanijos, Lenkijos, Lietuvos ir Rumunijos. Grupei vadovavo lektorius iš Portugalijos Ricardo Querido. Mokymų tema – lauko pedagogika. Kiekviena grupė pristatė ir savo šalį, ir savo įstaigą (mes savo Valdorfo darželį “Šaltinėlis”).
 Sužinojome, išklausėme daug įdomios informacijos, dirbome grupelėmis, rašėme bendrus projektus. Žaidėme socialinius žaidimus, šiltai bendravome, keitėmės, dalinomės teorinėmis žiniomis ir praktine patirtimi.
 Dalyvavome išvykose: aplankėme mokslo centrą “Esplora”, kuris paliko didžiulį įspūdį kaip puiki vieta pažadinti vaikų smalsumą, norą tyrinėti ir pažinti. Paskutinę kursų dieną plaukėme laivu į Gozo salą ir Žydrąją Lagūną. Na o vakare, leidžiantis saulei, gavome diplomus.“
         Milda: „Džiaugiuosi, kad galėjau sudalyvauti šiuose ERASMUS+ kursuose. Dirbant Valdorfo darželyje, žinių ir idėjų apie lauko pedagogiką, turbūt, niekada nebus per daug.
Buvo įdomu pamatyti, kaip vyksta ugdymas kitose šalyse. Teko prisiminti anglų kalbos įgūdžius, nes dirbome komandose, grupelėse ir porose. Žaidėme įvairius socialinius žaidimus, išmokome naujų neformalių ugdymo metodų, kuriuos tikrai galėsime panaudoti ir savo darbe. Keletą smagių veiklų tikrai išmėginsime kartu su visa bendruomene!
 Turėjome galimybę aplankyti mokslo centrą “Esplora” ir plaukti laivu į nuostabiąją Žydrąja Lagūną. Ant jūros kranto mums įteikė diplomus ir su didžiausiais įspūdžiais grįžome atgal į Lietuvą išbandyti tai, ką išgirdome ir patyrėme naujo!“
 Nuoširdžiai tikimės, kad dar dvi darželio pedagogės, besiruošiančios į kursus „Non formal learning – the golden door for an innovative future for schools“ vyksiančius Paryžiuje, grįš su tokiais pačiais šauniais įspūdžiais, pailsėjusios ir kupinos naujų idėjų.
       Dėkojame mūsų darželio alumnei Vidai Drąsutei, projekto koordinatorei, už pagalbą organizuojant sklandų projekto įgyvendinimą!

8   1  6    7  

4   10  11  5  2