Praūžė bendruomenės šventė

Ryšių su visuomene grupė su džiaugsmu ir jaukiu prisiminimu dalinasi įspūdžiais apie 2017 m. kovo 2d., Šaltinėlyje įvykusį neeilinį, bet kasmetinį ir tradicija tapusį renginį – Bendruomenės šventę.

Mūsų – Šaltinėlio bendruomenei –  būdingas ypatingas, Valdorfo bendruomenėje gyvas socialinis klimatas, kai tėvų, vaikų ir pedagogų tarpusavio bendravimas kuriamas plėtojant bendras veiklas, projektus, o ypač kartu išgyvenant šventes. Bendri renginiai suartina ne tik pedagogus su tėvais, bet ir tėvai noriai bendrauja tarpusavyje, vaikai mato pozityvų bendradarbiavimo pavyzdį ir taip mokosi džiaugtis buvimu kartu, vysto ir ugdo/si socialinį jausmą. Viso per metus suskaičiavome 16 švenčių, priklausančių Metų Švenčių Ratui. Yra švenčių, kai vaikučiai šventinę dvasią išgyvena su savo grupės ir darželio draugais bei ugdytojais, o tėvelių vaidmuo tokių švenčių metu, palaikyti tinkamą šventės nuotaiką, atmosferą trasi tęsinį namuose, jiems grįžus. O šis renginys metuose išskirtinis, tai vienintelis renginys, kai suaugę renkasi be mažųjų pristatyti ir apibendrinti prasmingus nuveiktus darbus, aptarti savo planus ateinančiam laikotarpiui, taip pat pabendrauti su bendruomenės nariais, pabūti kartu.

Ši šventė, kaip ir kiti Šaltinėlyje vykstantys renginiai, skiriama mūsų bendruomeniškumo stiprinimui. Turbūt niekam nekyla abejonių, kad bendruomeniškumas nedidelėje bendruomenėje, tokioje kaip Šaltinėlio, yra labai svarbus. Jis kuria gėrį, laimę, didina savivertę, leidžia dalintis teigiamais įspūdžiais, pasijusti vaikiškai laisviems, puošia gyvenimą ir daro jį visavertį.

Ši Bendruomenės šventė išskirtinė - skirta tėveliams, jų kūrybiškumui, fantazijai, aktyvumui, empatijai, bendravimui, o taip pat ir dėkingumui, gerai nuotaikai, emociniam ryšiui sukurti. Juk visa tai mes taip pat stengiamės ugdyti ir norime matyti savo vaikuose, tad natūralu, kad ir patys turime būti vidumi laisvi ir su polėkiu.

2017 03 02 bendruomenes susirinkimas 001

Mielu pasveikinimo žodžiu ir padėka Bendruomenės nariams šventę pradėjo Audra Liaudanskienė (red. Bendruomenės Mama) ir išrinktas Bendruomenės Prezidentas Tautvydas Gurskas, kuris kaip tik šventės metu buvo įnauguruotas. Šventę vedė mūsų nuostabi kūrybiškumo įkvėpėja, muzikė, muzikos mielos ausiai ir sielai atlikėja - Edita Kalkienė.


Šventėje visus savo pasirodymais džiugino, stebino, domino net 7 bendruomenės grupės (Mugių organizavimo grupė, Išvykų, švenčių organizavimo grupė; Amatų grupė; Aplinkos tvarkymo grupė; remonto grupė; Finansų grupė; Ryšių su visuomenė grupė), kurios buvo ne tik išradingos, kūrybingos, dainingos, į savo pasirodymą įtraukiančios ir visą salę, bet ir šmaikščios, nestokojo sveiko humoro jausmo.

2017 03 02 bendruomenes susirinkimas 002

Po pasirodymų sekė filmo „Metų švenčių ratas“ premjera. Tai filmas apie Šaltinėlio gyvenime besisukančias ratu 16-a švenčių. Kartu pakilome virš kasdienybės ir pasinėrėme į stebuklingą, ramybės, juoko, kūrybos, laisvės, susikaupimo, žaidimų kupiną metų pasaką. Stebint filmą išgyvenome jaudulio akimirką, ne vieną užliejo pliūpsnis sentimentų, džiaugsmo ašarų ir emocijų matant, kaip rūpestingai, nuoširdžiai, atvirai, su vaikišku džiaugsmu ir rimtumu šventes išgyvena vaikai, kokios jiems jos svarbios – kokios šventės svarbios tėvams, šeimai ir bendruomenei. Taip pat čia įamžintos ir bendros šventės, kuriose gausu tėvelių pasirodymų, kūrybinių galių atskleidimo, paslapties, jaukumo ir žibintų ugnies.

Po filmo premjeros sekė kupinas humoro filmas apie Prezidento inauguracijos procesą J, filmo peržiūros metu netrūko skambaus juoko salėje.

Po juoko pliūpsnių įnauguravome Prezidentą – Tautvydą Gurską. Įnauguracijos procesas buvo be galo šmaikštus ir suteikiantis papildomą dozę juoko.

2017 03 02 bendruomenes susirinkimas 003

Prezidentas tarė savo pirmąjį jau įšventinto Prezidento žodį ir davė bendruomenei užduotį „Ta darželio grupė, kurios narių (tėvelių, senelių ir pan.) daugiausia dalyvaus Bendruomenės šventėse, renginiuose, gaus Prezidento taurę ir netgi piniginį prizą, kurį laimėtojai galės išleisti grupės džiaugsmams“. Iššūkis iš Prezidento lūpų paleistas į erdvę, tad belieka pradėti jį įgyvendinti.

Pasveikinę Prezidentą, visi Dailės studijoje pasivaišinome gardžiomis vaišėmis, o po jų sekė žaidimai. O kaip be jų? J Pirmojo žaidimo metu kiekviena grupė iš atskirų žodžių turėjo sudėlioti frazę. Antrojo žaidimo metu vaidinome pasakas, kiekviena grupė pasiruošė pasaką, kurią ištraukė burtų keliu ir ją turėjo papasakoti be žodžių, papildomų atributų, kad kitos grupės greičiau atspėtų. Buvo be galo smagu ir linksma tiek vaidinti, tiek stebėti kitų pasakų vaidinimus. Šių vaidinimų vaisiais pasidžiaugėme irgi visi kartu – pliūpsniai emocijų buvo geriausias įvertinimas.

Renginį stebint iš šalies turbūt ne vienas pasakytų, kad tai suaugę, bet vis dar vaikų kailyje: ta teigiama emocija, išsilaisvinimas, sklindantis juokas, draugiškumas žmogui, kurį net sutinki gal pirmą kartą, pasakų vaidinimas, visi už vieną, vienas už visus... iš tiesų gera būti Valdorfo Bendruomenės dalimi.

Visą vakarą aidėjo linksmas juokas, žibėjo akyse ir sentimentų ašaros, išlaisvinome emocijas, pabuvome visi kartu kaip šeima, pasidalinome gerais įspūdžiais, sustiprinome ryšius. Buvo labai jauki ir graži šventė. Manome, kad ir nebuvę šventėje, bet perskaitę apie ją tuo patikėjo ir kitąmet jos jokiu būdu nepraleis, nes žmogui svarbus yra teigiamas socialinis jausmas. Svarbu būti bendruomenės dalimi, kurią saisto ypatingas ryšys, nes ją jungia vaikai, kurie kas rytą praeina pro Šaltinėlio vartus, tėvai, kurie atveda savo vaikučius, ugdytojai ir visas darželio personalas, kurie rūpinasi, kad vaikams pasaulis būtų geras, skanus, Saugus visapusiškai. Čia mes galime gauti betarpišką bendravimą, čia galime nuveikti vaikų labui kartu, galime mokytis vieni iš kitų ir įgyti naujos patirties ir žinių, nes kiekvienas mūsų yra unikalus ir turi savąją gerąją patirtį ir žinias, kuriomis dalinasi su kitais. Čia vienas kitam ištiesia ranką ,jei kažkuriam sunku, o bendruomenės šventėje mes dalinamės džiaugsmu.

Linkime visiems mums šiandien atsigręžti būtent į šias vertybes – būkime nuoširdūs ir atviri vieni kitiems.

Kaip gera jausti, kad yra gera...

Ryšių su visuomene grupės narė, Gusto ir Domo mama Vida Drąsutė