000

Gegužės 15–19 dienomis nuo 10 iki 18 valandos Kauno ikimokyklinėse įstaigose,
mokyklose-darželiuose ir kitose švietimo įstaigose, vykdančiose ikimokyklinio ir
priešmokyklinio ugdymo programas, vyks atvirų durų dienos „Darželiai kviečia“.
Kviečiame šeimas, namuose auginančias mažamečius vaikus, pasinaudoti puikia proga
parinkti vaikui tinkamiausią ugdymo įstaigą.
Dėl apsilankymo skambinti telefonu 837 451426
Gegužės 17 d. 17.00 val. kviečiame į atvirą paskaitą „Valdorfo pedagogika. Kas tai?“

 Gegužės 15–19 d. kauniečiams atsivers beveik 90 Kauno darželių ir kitų švietimo įstaigų, vykdančių ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą. Tai puiki proga tėveliams ar globėjams su būsimais auklėtiniais iš arti pamatyti daug kur išgražėjusias erdves, pabendrauti su personalo darbuotojais, užduoti jiems rūpimus klausimus apie aktualias ugdymo programas bei metodus.
„Darželis visų pirma yra bendruomenė, susidedanti iš vaikų, auklėtojų ir pačių tėvelių. Atvirų durų dienos – galimybė kauniečiams užmegzti gyvą ryšį su dominančios įstaigos kolektyvu, sužinoti plačiau apie veiklas. Visa tai leis pasirinkti tinkamiausią vietą jų atžalai“, – apie atvirų durų savaitė idėją pasakojo Kauno savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Ona Gucevičienė.
Pasak jos, gegužės 15–19 dienomis tėveliams atsivers net 88 lopšeliai-darželiai, mokyklos, turinčios ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyrius. Kiekvienoje seniūnijoje veikiančias įstaigas, jų adresus, įstaigų vadovų kontaktus galima rasti svetainėje Kaunas.lt skiltyje „Švietimas“.
Registracija priėmimui į Kauno miesto darželius vyksta ištisus metus, o į priešmokyklines grupes – iki gegužės pabaigos. Detalus įstaigų sąrašas – internete: bit.ly/darzeliai.
Tėveliai gali teikti iki dviejų prašymų į skirtingas ugdymo įstaigas, nurodydami, kurių mokslo metų rugsėjį jų vaikas pradės lankyti darželį
Penkiamečių-šešiamečių tėveliai prašymus dėl patekimo į priešmokyklines grupes turėtų pateikti iki gegužės pabaigos. Tokios grupės veikia visose Kauno ikimokyklinėse įstaigose ir mokyklose-darželiuose, taip pat kai kuriose bendrojo ugdymo mokyklose.
Neturintys galimybių į norimą įstaigą užsiregistruoti internetu, prašymą galima pateikti įstaigoje.
Priešmokyklinis ugdymas yra privalomas. Šiemet jis bus teikiamas vaikams, gimusiems 2017 m. sausį–2018 m. rugsėjo 1 d.